Konferencja podsumowująca projekt Rozprzestrzeń Szkołę

Aktualności - aktualności

 

Konferencja podsumowująca projekt Rozprzestrzeń Szkołę
 
Serdecznie zapraszamy na konferencję podsumowującą dwuletni projekt o współdecydowaniu młodych ludzi o przestrzeniach szkolnych w Warszawie.
 
W PROGRAMIE:
-Jak powinna wyglądać nowoczesna i funkcjonalna przestrzeń szkolna? Najnowsze trendy w projektowaniu przestrzeni szkolnej – arch. Urszula Szabłowska (Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP), Mikołaj Jarosz (SG Ecophon PL)
- Warszawska przestrzeń szkolna: jaka jest, jak ją zmienić? Prezentacja dobrych praktyk uczestników i uczestniczek projektu „Rozprzestrzeń Szkołę” 
- Jak zmieni się warszawska przestrzeń szkolna w najbliższych latach? Panel dyskusyjny z udziałem:
Mirosława Sielatyckiego – zastępcy dyrektora Biura Edukacji Urzędu m.st. Warszawy, Moniki Komorowskiej - naczelnik wydziału w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy, Weroniki Matyki – przewodniczącej Młodzieżowej Rady m.st. Warszawy, Krzysztofa Skolimowskiego – zastępcy burmistrza Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy
 
Zapraszamy do udziału w grupach warsztatowych:
- Jak spersonalizować szkołę? O tym, czy wszystkie szkoły muszą wyglądać tak samo
- W jaki sposób urządzić przestrzeń w „typowej” szkole?
- W jaki sposób mogę współdecydować o przestrzeni szkolnej?
- Kolory i estetyka, czyli jak przestrzeń wpływa na ludzi
- Remont w szkole – o wadze konsultacji
 
Patronat nad wydarzeniem objęła Mazowiecka Okręgowa Izba Architektów RP. Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. 
 
Prosimy zgłaszać swój udział w konferencji na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  
 
Rozprzestrzeń Szkołę to projekt realizowany przez Fundację Civis Polonus od sierpnia 2015 roku. Celem projektu jest umożliwienie młodym ludziom wpływu na wygląd i funkcjonalność przestrzeni szkolnej, tak by była ona dostosowana do ich potrzeb. W wielu szkołach udało się doprowadzić do realnej zmiany tej przestrzeni, dzięki zaangażowaniu młodzieży i wsparciu różnych osób dorosłych. W trakcie realizacji projektu szukaliśmy odpowiedzi na kilka kluczowych pytań: Czy sposób zagospodarowania przestrzeni w szkole odpowiada na potrzeby uczniów i uczennic? Jak wykorzystać przestrzeń, aby służyła współpracy i swobodnej dyskusji? Czy w szkołach istnieją miejsca do wspólnego działania? Kto decyduje o kształcie przestrzeni szkolnej?
Kontakt
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
 
Program konferencji
           

 

Fundacja Civis Polonus
ul. Bagatela 10/36 00-585 Warszawa
tel/fax 22 827 52 49
509 725 536